Przewidywanie, bezpośrednie starcia, dotychczasowy przebieg turnieju:

By | May 18, 2024

W powtórce ich pierwszego spotkania na trasie WTA, numer jeden na świecie, Iga Świątek, i trzecie ziarno, Coco Gauff, zmierzą się w półfinale Italian Open w piątek.

Pole spokojnie pokonała Madison Keys, aby dostać się do czwórki, podczas gdy jej amerykańska rywalka również stosunkowo łatwo poradziła sobie z finalistką Australian Open, Qinwen Zheng.

Zaledwie 12 dni po wygranej 6-1 6-3 nad Keys podczas swojego biegu do gwiazdorstwa w Madrid Open, Świątek ponownie pokonała swoją rywalkę z numerem 18 identycznym wynikiem w półfinale w Rzymie we wtorek, potrzebując zaledwie 76 minut, aby ponownie być kłopotem dla swojej przeciwniczki.

Po przejściu przez pierwsze trzy pojedynki z Bernardą Perą, Yulią Putincewą i Angelique Kerber, nie tracąc seta, Świątek był w podobnie bezlitosnym nastroju we wtorek, zdobywając cztery z sześciu punktów breaka, jakie jej zaoferowano, przy cudownych obronach każdej z 10, które Keys wykreowała.

Amerykanka wyszła walcząc w drugim secie po oddaniu otwierającego seta bez walki, ale był to daremny trud przeciwko numerowi jeden na świecie i jej nienagannej obronie, a Świątek teraz dotarła do półfinałów ośmiu z ostatnich dziewięciu turniejów Masters.

W poszukiwaniu swojej trzeciej korony w Rzymie po sukcesach w 2021 i 2022 roku, Świątek mocno zaznaczyła swoje kwalifikacje jako faworytka do zwycięstwa w French Open w nadchodzących tygodniach, a 22-latka może poszczycić się zdumiewającym rekordem 80-0 w meczach WTA 1000 po wygraniu pierwszego seta.

Przed priorytetowaniem kolejnych zwycięstw w Roland-Garros, Świątek musi tylko wygrać jeszcze dwa mecze, aby dołączyć do Sereny Williams w ekskluzywnej grupie; Amerykanka jest jedyną zawodniczką singlową, która kiedykolwiek wygrała tytuły Madrid Open i Italian Open w jednym sezonie, czyniąc to w 2013 roku.

Stojąc na drodze Świątek do kolejnej części mistrzostwa Masters jest jedna z dzied