“It clearly means a lot to him”: Andy Murray wishes to see Novak Djokovic win Olympic gold in Paris…see more details

By | August 4, 2024

Andy Murray, britanski teniski as, izrazio je svoju želju da vidi Novaka Đokovića kako osvaja zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu 2024. godine. Murray, koji je sam dvostruki olimpijski prvak, pokazao je veliko poštovanje prema svom srpskom rivalu i njegovim naporima da osvoji jednu od rijetkih titula koje mu nedostaju u impresivnoj karijeri.

“Jasno je da mu to puno znači,” rekao je Murray. “Novak je osvojio sve što se može osvojiti u našem sportu, ali zlatna olimpijska medalja je nešto posebno. To je vrhunac za svakog sportistu.”

Murray je također istakao Đokovićevu odlučnost i posvećenost sportu, rekavši da je Đoković jedan od najtežih takmičara koje je ikada sreo. “Njegova strast i želja za pobjedom su nevjerojatni. Ako iko zaslužuje tu medalju, onda je to on,” dodao je Murray.

Đoković, koji je do sada osvojio bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Pekingu 2008. godine, doživio je nekoliko razočaravajućih poraza na olimpijskim igrama od tada, uključujući poraz od Juana Martina del Potra u Rio de Janeiru 2016. godine. Olimpijsko zlato ostaje jedan od njegovih glavnih ciljeva, a podrška od strane rivala kao što je Murray samo naglašava koliko je ta medalja važna.

Murray, koji se također nada nastupu u Parizu, izrazio je svoju želju da vidi Đokovića kako ostvaruje svoj san. “Svi znamo koliko je Novak uložio u ovaj sport i koliko mu je stalo do olimpijske medalje. Bilo bi sjajno vidjeti ga kako osvaja zlato u Parizu.”

Dok se pripreme za Olimpijske igre u Parizu nastavljaju, sportski svijet će pažljivo pratiti Đokovićeve napore da konačno osvoji zlato, uz podršku svojih rivala i kolega poput Murraya.